Корисні поради › Мозаїка › Втілення мозаїки перше – Скло.

Втілення мозаїки перше – Скло.

Скломозаїка незамінна в приміщеннях з високим рівнем вологості. Адже характеристики водопоглинання цього матеріалу (0,1%) близькі до нуля. Тому її сміливо можна використовувати для облицьовування душових піддонів, чаш басейнів, панелей у ваннах. Більш того, морозостійка скломозаїка вірно служитиме і на вулиці: як елемент декору фасадів або екстер'єрних споруд, басейнів просто неба. Привабливість цього матеріалу безперечна: він прикрасить будь-яке приміщення. А які ефектні  рішення виникають в результаті поэднання прозорої скломозаїки з грою світла... Повний перелік можливих варіантів скласти важко, якщо взагалі можливо, оскільки обмежити багатство варіацій може хіба що фантазія.

Що важливо пам'ятати при роботі із скломозаїкою - це необхідність грамотної консультації. Вибір правильного клею обов'язковий. Білого, без будь-няких сірих грудочок або вад - інакше прозорість, а, відповідно, і ефектність матеріалу може постраждати. Також важливо придбати замазку під мозаїку, якщо йдеться про обробку поверхонь, що постійно контактують з водою. Цих засобів на ринку предостатньо, обзавестися ними зовсім не важко.

«Наводять красу» скломозаїки по-різному, використовуючи домішки фарб, пігменти. А в деяких випадках навіть натуральне золото, яке за спеціальною технологією «вростає» в шматочок цього матеріалу.

Кажучи про скломозаїку грішно упустити тему смальти, що виготовляється за старими, практично унікальними технологіями. Скло розтирають в порошок, а потім повертають в звичайний стан, але вже з додаванням спеціальних барвникыв, оксидів металів. Таким чином, кожен елемент набуває власної нотки відтінку і розкішного вигляду.