Корисні поради › Плитка › Покриття для підлоги - плитка

Покриття для підлоги - плитка

Мабуть, жоден будівельний або оздоблювальний матеріал не існує в такій безлічі варіантів, як плитка. Ще тисячі років тому використовувалася керамічна плитка, нею й донині користуються. Але ж ще древні римляни укладали на підлогу керамічну плитку. У Венеції в 17 ст. робили плитку із вкрапленнями скла й дорогих каменів.

І навіть поява сучасних засобів обробки не похитнули позиції керамічної плитки. Воно й не дивно, адже плитка володіє не тільки гарним виглядом, але й масою корисних властивостей, таких як вогнетривкість, гігієнічність, стійкість до механічних впливів, стійкість до агресивних рідин. Також її легко мити, на відміну від багатьох інших матеріалів, і багато чого іншого. У цінах на плитку спостерігається значний розкид: залежно від матеріалу, моделі й обробки вона може бути й дуже дорогою, і досить дешевої. До речі, варто пам'ятати й про те, що плитка - матеріал тендітний і при недбалому перевезенні б'ється, так що доводиться купувати із запасом, щоб було чим замінити ті плитки, які згодом можуть вийти з ладу.
Хоча плитка застосовується не тільки в кухнях і ванних, найчастіше вона використається саме в них.

Однак не забувайте, що деякі види плитки, якщо на них потрапила вода, стають дуже слизькими. У вітальнях і кімнатах плиткова підлога виглядає елегантно й створює приємну свіжість.

Плитка для підлоги товще й, відповідно, важче, ніж стінна, і це надає їй необхідну міцність: адже вона повинна приймати на себе вагу речей і людей, а іноді й витримувати удари.

Найбільш відомі й популярні типи плитки - це керамічна, теракотова, глазурована, а також мозаїчна.
Керамічна плитка виготовляється з очищеної пресованої глини; вона міцна й однорідна по кольору. Глазурована плитка менш зносостійка. Деякі моделі випускаються з домішкою карборунду, що робить плитку менш слизькою. Із цих же міркувань її поверхню часто роблять зернистою, хвилястою, покривають жолобками й т.д. Будь-яка керамічна плитка, а особливо глазурована, вписується в естетику сучасних приміщень, надаючи їм чистоту ліній і лаконічність. У магазині, при придбанні керамічної плитки, необхідно ретельно вивчити знаки, нанесені на її впакування, в противному випадку можна купити плитку, що вам не підходить.

Основні знаки, що наносяться на упаковку:

  • зображення вогню й цифри 1 або 2 - плитка обпалювалась один або два рази;
  • ступня – підлогова плитка;
  • кисть руки - плитка для облицювання вертикальних поверхонь;
  • ступня на заштрихованому полі - підвищена стійкість до стирання;
  • сніжинка - морозостійкість;

Літери АА, А, B, C, D – позначення схильності плитки до дії хімічних сполук. D - найбільша схильність, АА - означає, що плитка не схильна до будь-яких хімічним впливів. Якщо на упаковку нанесено декілька однакових знаків, це не друкарська помилка, такі знаки означаю підвищені властивості плитки.

Визначити однозначно час експлуатації керамічної плитки не можна, все залежить від таких факторів, як впливають на неї навантаження, середовище, в якій вона перебуває й догляду за нею. Але зрівняти кілька різних керамічних плиток і сказати, яка при всіх інших однакових умовах, прослужить довше, цілком під силу. Для того, що б це зробити, потрібно подивитися значення обох плиток по шкалах МООСА й PEІ. По шкалі PEІ зносостійкість плиток ділиться на V щаблів. Шкала МООСА визначає твердість залежно від впливу різних матеріалів, так тальк має твердість 1, а алмаз, сама тверда речовина на планеті, твердість 10. Стандарт УНИ ЕН підрозділяє напольну плитку на V щаблів зносостійкості, де І - найнижчий ступінь зносостійкості, а відповідно V - найбільший.
Терракотовая плитка «тепла», приємної текстури. Вона буває всіляких відтінків залежно від процесу виготовлення, часу й способу випалу. Ці плитки з обпаленої глини, не покриті глазур'ю, виготовляють як вручну, так і промисловим способом; перші, зрозуміло, дорожчі. Теракотові плитки завжди трохи відрізняються одна від одної, і це надає їм особливої чарівності. Особливо гарні вони для заміських будинків, хоча й у міських, що називається, на місці. Їх натуральні рожево-жовтуваті відтінки надзвичайно привабливі. Правда, щоб уникнути виникнення плям теракоту доцільно піддавати спеціальній обробці для надання їй водонепроникності, що робить її трохи темнішою. Теракотові плитки бувають самої різної форми, товщини й розмірів. Можна викласти підлогу, використовуючи цю "рівномірність", а можна для створення декоративного ефекту розташувати плитки різних відтінків у певному порядку.
Неглазурована плитка виготовляється шляхом пресування й випалу глини, багатої діоксидом кремнію. Іноді її все-таки покривають глазур'ю, але це вже віяння останніх років. Втім, глазур надає їй додаткову зносостійкість. Подібно теракотовій, цей вид плитки має широку гаму натуральних відтінків - від коричневого до бежевого й червонуватого. Буває, що в глину додають барвники; у цих випадках плитка здобуває темні, але, проте , природні кольори - наприклад, колір морської хвилі. Таку плитку можна використовувати як усередині житла, так і зовні, оскільки в мокрому стані вона менш слизька, ніж інші види плиток.
Мозаїчна плитка (так її називають через декоративні мотиви, що її прикрашають) вимагає більш складного процесу виготовлення, а тому й коштує дорожче. Поверхня цієї плитки матова; кольори трохи блякнуть згодом , а білий жовтіє. Вона широко застосовувалася в ХХ ст. Її нерідко можна зустріти в старих будинках - іноді навіть закриту зверху іншою підлогою (наприклад, дерев'яною). Відновлення мозаїчних плиткових підлог, безумовно, збільшує архітектурну цінність житла, тому по можливості не слід жаліти на це коштів.

Якщо Вас заінтересувало це унікальне покриття, і Вас цікавить де можна придбати керамічну плитку у Львові, ознайомтесь із каталогом, і завітайте у наш магазин Лео Кераміка, що знаходиться за адресою: вул. Городоцька 172.