Основний тренд 2021 року — стильний дизайн кухні-студії
Основний тренд 2021 року — стильний дизайн кухні-студії
Кухня-студія стає все більш популярним рішенням, яке дає змогу створити простору й комфортну зону вітальні навіть у невеликій квартирі. Варто відокремити функціональний простір обох інтер’єрів, щоби взаємне поєднання кухні та вітальні не порушило характер кімнат. Сьогодні мова піде про дизайн кухні-студії, адже це приміщення поєднуватиме два основні простори — кухню та вітальню.
ДИЗАЙН КУХНІ-СТУДІЇ В КВАРТИРІ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
Насамперед поговоримо про переваги:
- Найбільша перевага такого рішення — це простір, який ми отримуємо. Ще кілька десятків років тому українські кухні асоціювались із темними та тісними кімнатами. Тож не дивно, що сучасні власники будинків жадають отримати більше простору і вибирають дизайн кухні-студії. На кухні, що поєднана з вітальнею, ми не будемо вдарятися ліктями об побутову техніку, не буде жодних проблем, якщо члени сім’ї захочуть разом приготувати сімейну вечерю.
- На такій кухні простіше відокремити зони, наприклад, для приготування, зберігання та приготування продуктів. Також простіше з’єднати кухню з їдальнею, яка зазвичай проектується на межі між вітальнею та мінікухнею.
- Сучасний дизайн кухні-студії дає змогу нам не бути ізольованими від членів сім’ї та гостей під час приготування їжі. Готуючи, ми можемо одночасно доглядати за дітьми та спілкуватися з друзями.
НЕДОЛІКИ:
- Мабуть, найбільшим недоліком є той факт, що на повністю відкритій кухні все видно. А всі ми знаємо, як мало потрібно, щоби створити безлад на кухні. Звичайно, сьогодні дещо простіше, оскільки в нас є посудомийні машини, але ви все одно повинні бути дуже обережними, щоби гості не побачили раковину, у якій повно брудного посуду.
- Другим аргументом є запах страв під час приготування, що поширюється всією квартирою. На щастя, технологія рухається вперед, і ми маємо все більше й більше ефективних витяжок та очищувачів повітря для протидії неприємним запахам.
Ідея вирішення принаймні деяких із цих проблем полягає лише в частковому відкритті кухні до вітальні. Це можна реалізувати кількома способами:
- проектування зони на Г-подібному плані так, щоби кухня знаходилася на меншій відстані, тобто в поглибленні;
- частина кухні відокремлена перегородкою або меблями (з боку кухні можуть бути шафи та побутова техніка, а від вітальні — наприклад, полиці для книжок);
- можна відокремити кухню від вітальні стіною, за якою ховаємо півострів або кухонний острів. З боку вітальні ви можете влаштувати стіл для швидкого харчування.
ІНТЕР’ЄР КУХНІ СТУДІЇ: ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЗОНУВАННЯ
Існує кілька способів, як розділити ці дві кімнати. Завдяки цьому ми відразу помітимо, де починається кухня, а де саме вітальня. Такі рішення включають:
- Кухонний острів є найпопулярнішим способом відокремити вітальню й кухню один від одного. Зазвичай це острів із табуретками, розміщеними зі сторони вітальні, на яких можна зручно розташуватися. У такий спосіб з одного боку ми зазвичай їмо швидку їжу, тоді як збоку кухні можемо її успішно приготувати, оскільки кухонний острів дуже часто обладнаний кухонною технікою або принаймні робочою поверхнею.
- Кухонний бар — це своєрідний острів, який, проте, щільно прилягає до однієї стіни. Найчастіше використовується подібний дизайн кухні-студії у квартирі невеликої квадратури.
- Різний колір стін — кухня від вітальні може бути відокремлена різним кольором стін. Достатньо ввести невелику різницю у відтінку, щоби позначити межу між кімнатами. Звичайно, перехід буде чіткішим, якщо пофарбувавши стіни в контрастні кольори.
- Інший тип підлоги — якщо ви хочете відокремити вітальню від кухні, можна вибрати зовсім інший тип підлогового покриття. Для підлоги у вітальні вибираємо паркет або ламінат, а на кухню — плитку.
- Різний декор — влаштовуючи всю квартиру чи будинок, ми зазвичай хочемо ввести один або принаймні дуже схожий стиль. Однак, якщо кухня з вітальнею оформлені в різних стилях, межу між кімнатами можна відчути відразу.
ІНТЕР’ЄР КУХНІ-СТУДІЇ В РІЗНИХ СТИЛЯХ
СУЧАСНІ НАПРЯМКИ
Вітальня з влаштованою у такий спосіб кухнею зазвичай витримана в подібному тоні. Яскраві або контрастні кольори зберігаються. Кухонні меблі позбавлені традиційних різців та ручок. Натомість шухляди відкриваються одним дотиком, звичайно, після попереднього встановлення відповідної системи.
СКАНДИНАВСЬКИЙ СТИЛЬ
У цьому поєднанні приміщень вітається скандинавський стиль. Кухня з вітальнею в скандинавському стилі відрізняється не тільки домінуванням білого або кремового кольорів. Цей тип композиції часто порушується чорними аксесуарами, а також меблями, обробленими натуральним деревом. Дизайн кухні-студії створює гармонійне ціле. Природні матеріали, а також спокійні кольори означають, що ми маємо справу з яскравим, просторим та впорядкованим інтер’єром.
КУХНЯ-СТУДІЯ: ДИЗАЙН У ТРАДИЦІЙНОМУ СТИЛІ
Вітальня з кухнею, оформлена в традиційному стилі, може приховувати сюрпризи. Меблі з масиву дерева достатньо об’ємної форми, безумовно, будуть виглядати краще в кімнатах із більшими розмірами, ніж у тісних кухнях. Тому кухня-студія з таким декором може допомогти уникнути відчуття надмірної пригніченості. Тут особливо важливе освітлення кухні-студії. Його повинно бути достатньо, як природного, так і штучного.
ПІДСУМОК
Поєднання кухні та вітальні дає безліч цікавих можливостей, завдяки яким квартира може отримати зовсім інший характер. Якщо ви хочете відійти від традиційних рішень, сучасний дизайн кухні-студії стане приємною метаморфозою.