Плюси та мінуси душових кабін у підлогу
Світова тенденція, що з роками стає все актуальнішою – це економія ресурсів. Води – в тому числі. Тому душова кабіна в домі – це сучасне рішення свідомих людей. Але чому б не втілити це рішення елегантно? У цьому допоможе душова кабіна без піддону. Однак обираючи цей вид душу, ви маєте враховувати кілька деталей. Розберемо, як влаштовані душові кабіни у підлогу, які можуть бути «підводні камені» та чи підходить вашій оселі такий формат.
Душова кабіна без піддону: поняття та варіанти
На перший погляд душова без піддона – проста конструкція. Головна деталь, що відрізняє її – система водостоку. Зазвичай це трап – жолоб, що веде до зливу в підлозі. Всі інші частини – покриття підлоги, стінки та, власне, душ. Але й у такої структури є досить багато варіацій.
Ви можете обрати:
- Розмір кабіни. Стандарт – це душова кабіна без піддона 90х90 см. Але є моделі 70х70 см для компактних ванних кімнат. При бажанні можна замовити кастомну душову будь-якого розміру – хоч на всю кімнату.
- Розташування. Зазвичай душ встановлюють у кутку приміщення, тому що це економить простір. Але ви можете бути оригінальними та розмістити душ посеред ванної кімнати, якщо це дозволяє площа. У цьому випадку можна експериментувати зі стінками, надаючи душовій будь-якої форми – наприклад, циліндра.
- Покриття та трапи. Найзручніший варіант покриття для підлоги у безпіддонному душі – плитка. Правильно покладена, вона не пропускає воду, а також має безліч варіантів поверхні, кольорів і форм.
Ще один важливий параметр — матеріал стінок. Цьому пункту варто приділити трохи більше уваги.
Який матеріал стінок душової вибрати?
Найчастіше обирають скло чи пластик. Однак є нюанси:
- Скляні стінки чудово виглядають і майже не дряпаються. До того ж скло можна зробити вітражним, додати орнамент, малюнок чи принт. Пластик виграє тим, що легший та дешевший.
- Якщо ви хочете зробити стінки прозорими – обирайте скло. Прозорий пластик виглядає не так презентабельно, з часом вкривається мікроподряпинами та тьмяніє.
- скляні душові кабіни без піддону всім чудові, але їх краще обирати з захисним покриттям: скло небезпечніше за пластик, якщо його розбити.
- Композитні стінки (скло чи пластик плюс метал) теж виглядають естетично та вписуються практично в будь-який інтер’єр. Звичайно, треба звернути увагу на нержавіюче покриття металу.
- Є ще такий варіант, як – ПВХ-шторки. Їх вартість низька, але вони не захищають кімнату від конденсату, а підлогу навколо душової – від води, що особливо помітно за відсутності піддону.
Душова кабіна з плитки зі зливом у підлозі – доволі практичний варіант, але вона має як плюси, так і мінуси.
Плюси та мінуси подібних душових кабін
Для тих хто вагається, чи варто встановлювати саме такий душ, ми зібрали всі плюси і мінуси подібної конструкції.
Плюси:
- естетика. Мінімалістичний дизайн – це завжди красиво. До того ж можна підібрати безліч варіантів плитки, трапів, перетинок тощо;
- безпека. Душ кабіна без піддона не має порогів, підходить для людей з обмеженими можливостями, зручна для людей похилого віку або у випадок травми;
- легкий догляд. Все, що вам потрібно – протерти стінки та підлогу. Відмивати акриловий піддон більше не доведеться;
- економія матеріалів. Ваш душ матиме на одну велику деталь менше, а відтак потребуватиме менше ресурсів;
- компактність. Без піддону конструкція виглядає легшою, займає трохи менше місця та добре підійде для невеликих ванних кімнат. Особливо якщо ви оберете модель із заокругленими стінками.
Мінуси:
- складність встановлення. Душова з плитки без піддону потребує нагляду спеціалістів, вирівнювання підлоги, ретельного облицювання, облаштування трапу та монтажу стінок. Це вимагає багато часу та роботи;
- необхідність планування. Про душ без піддону доведеться подбати завчасно. Якщо ви вже робили ремонт, доведеться принаймні перекладати підлогу в ванній. Якщо лише робите – включайте в план душову вже зараз;
- складність подальших модифікацій. Після встановлення кабіни вам буде важко змінити в ній будь-що. Тому ретельно обирайте розташування, форму та матеріали. Особливо розташування: переміщення зливу вимагатиме переробки всієї підлоги.
Якщо ви прийняли для себе позитивне рішення стосовно подібного душу, тоді ознайомтеся з особливостями його облаштування.
Як зробити душову кабіну без піддону: нюансы
Найскладніше в такій душовій – не вибір, а монтаж. Дизайн ванної кімнати з душем без піддону вимагає певних модифікацій підлоги та стін. Більше того, доведеться звертати увагу на параметри всієї квартири.
Справа в тому, що злив для душової кабіни без піддону розташований безпосередньо у підлозі. Відтак при вирівнюванні підлоги доведеться зробити незначний кут нахилу з усіх боків трапу, щоб вода стікала саме туди, де розташований злив. Вся інша поверхня підлоги та стін має бути добре гідроізольована.
Трохи про особливості підлоги у душовій:
- Трап іноді маскують під пази між плитками, але зазвичай він прикритий маскуючою накладкою зверху: пластиковою чи металевою. Сам трап частіше виготовляють із пластика: він вологостійкий, легкий, дешевий та витримує високу температуру. Але трап із нержавіючої сталі прослужить довше.
- Висота каналу трапу може варіюватися. Вважайте на це, коли вирівнюєте підлогу. Чим вище стінка трапа, тим вище має бути підлога, щоб можна було зробити нахил для стікання води.
- Крім трапів-жолобів, є ще точкові трапи, що виглядають як декілька воронок у підлозі. Їх легше встановити, але жолоби швидше проводять воду. Обирайте їх, якщо у вас сильний напір води.
- Зверніть увагу на пропускні властивості зливу. Якщо ви вирішили купити так званий «тропічний» душ – відразу шукайте злив, що добре пропускає воду.
Наш блог – це джерело різноманітної корисної інформації. Також, у інтернет-магазині Лео Кераміка можна замовити душові кабіни та інші види сантехніки чи облицювальних матеріалів. Ми гарантуємо відмінну якість, адже співпрацюємо з кращими брендами, які мають гарні відгуки та репутацію. Пропонуємо лояльні ціни, професійну консультацію, широкий вибір товарів та їх доставку по всій території України.