
Підпишіться на нашу розсилку та отримайте 10% знижки на першу покупку
Клас зносостійкості плитки (або клас стирання плитки) інформує нас про стійкість матеріалу до стирання та подряпин. Це важливий параметр у випадку з підлоговою плиткою, особливо в приміщеннях із високою прохідністю. Найбільш шкідливим для поверхні плитки є пісок, який ми приносимо на взутті. Тому для приміщень, у яких ми ходимо взутими, наприклад, вдома — це передпокій, у комерційному секторі — торгові зали, коридори, потрібна плитка з вищими класами стирання. У сьогоднішній статті ми розповімо про дві класифікації, а ви дізнаєтесь, як вибрати хорошу підлогову плитку для використання в різних приміщеннях.
Клас стирання є важливою інформацією в технічних характеристиках підлогової плитки. Глазурована плитка найбільш схильна до стирання й подряпин. Чим більший блиск і темніший колір, тим більш помітними будуть будь-які пошкодження. Ступінь стирання плитки (позначається як PEI) має чотири класи згідно EN 154 — від 1 (I) до 4 (IV). Однак у стандарті ISO 10545–7 ми також можемо знайти клас № 5. Чим більше число, тим краща стійкість до стирання.
Як присвоюється маркування керамічної плитки? Поверхня плиток піддається дії шліфувального обертового валика. Потім оцінюється ступінь зносу матеріалу. При позначенні класу ми часто знаходимо друге, вище число, що позначає кількість обертів циліндра, яку здатна «нести» пластина (наприклад, у третьому класі: PEI 3/750 обертів).
Це ще одна шкала стирання плитки, виражена цифрами від 1 до 10. Вона була розроблена в 1812 році німецьким мінералогом Фрідріхом Моосом. Кожному номеру присвоюється певний матеріал, який використовується для тестування поверхні плитки — її стійкості до подряпин. Й ось, що ми маємо по черзі:
Однак шкала Мооса — не найточніша класифікація підлогової плитки. Передбачається, що найкращих параметрів досягає плитка 7–10 класів, тобто найнижчі чотири.
Для вітальні найкраще вибрати підлогову плитку з класом стирання 4 (IV) або навіть 5 (V), тобто найвищим. Вхідна зона особливо важлива, оскільки взуття може містити більше піску. Якщо вітальня велика, ми можемо використати матеріал із різним класом стирання, тобто 4–5 (IV–V) ближче до дверей, і 3 (III) — у задній частині квартири чи будинку.
Кухня — це кімната, яка інтенсивно використовується й зазнає численних забруднень. Ми рекомендуємо вибирати плитку принаймні з класом стирання 3 (III). У ванній ми можемо вибрати нижню, а саме 2 (II). Попри те що це приміщення, яке піддається дії вологи та частих перепадів температури, підлога, безумовно, менш сприйнятлива до подряпин.
У спальнях підлогової плитки з найнижчим класом стирання 1 (I) зазвичай буває достатньо. Однак для більшої впевненості можна вибрати і другий клас.
Тут потрібен лише найвищий клас. У торгових залах люди ходять у взутті, приносячи знадвору пісок, бруд, сніг тощо. Саме тому покриття має бути максимально міцним та стійким до пошкоджень, а також впливу вологи та мийних засобів. Шукайте маркування керамічної плитки в технічних характеристиках товару. Це значно спростить підбір оптимального варіанту.
Продовжуючи перегляд, ви даєте згоду на використання нами файлів "cookies". Наша політика щодо "cookies" тут.
Підпишіться на нашу розсилку та отримайте 10% знижки на першу покупку