logo-mobile-leoceramika

Як вибрати рушникосушку: корисні поради та рекомендації

 • Як вибрати рушникосушку: корисні поради та рекомендації - Зображення

У кожній ванній кімнаті рушникосушка є необхідним елементом, що допомагає зберегти рушники в сухому і чистому стані. Вона також є елементом декору, що додає стильності та затишку в приміщенні. Проте, щоб обрати правильну рушникосушку, необхідно врахувати кілька важливих факторів, таких як тип, розмір, матеріал, дизайн та ефективність. У цій статті ми розповідаємо, як вибрати рушникосушку, про основні типи обладнання, їхні переваги та недоліки. Наші поради точно допоможуть вам зробити вибір.

Типи рушникосушок

Рушникосушки можуть бути електричними, водяними або комбінованими. Кожен з цих типів має свої переваги та недоліки, які варто враховувати при виборі.

Рушникосушка електрична

Електрична рушникосушка є найбільш популярним варіантом. Вона має елементи нагріву, які нагрівають рушники та допомагають їм швидко висохнути. Є два типи електричних рушникосушок: звичайні та програмовані. Звичайні рушникосушки включаються за допомогою вимикача, тоді як програмовані мають таймери, які дозволяють автоматично вмикатися та вимикатися згідно заданої користувачем програми.

Переваги:

 • Швидко зігріває рушники.
 • Може бути використана як додаткове джерело опалення.
 • Доступна в широкому спектрі дизайнів та розмірів.

Недоліки:

 • Використання електрики збільшує рахунок за енергопостачання.
 • Ціна на електричні рушникосушки може бути високою.

Рушникосушка водяна

Водяна рушникосушка працює за допомогою системи теплового обміну. Вода з системи опалення протікає через елементи рушникосушки, що нагрівають рушники. Рушникосушка водяна має низку переваг та недоліків.

Переваги:

 • Економічний варіант.
 • Не потребує електричної енергії.
 • Може бути встановлена на будь-який тип опалення.

Недоліки:

 • Потребує доступності водопостачання.
 • Не так швидко зігріває рушники, як електрична рушникосушка.
 • Обмін тепла може бути менш ефективним у старих будинках.

Комбінована рушникосушка

Рушникосушка комбінована передбачає наявність в конструкції як електричних, так і водяних елементів нагріву. Вона може працювати як з електричним, так і з водяним підключенням, залежно від сезону та побажань власника.

Переваги:

 • Дозволяє використовувати як електричне, так і водяне підключення.
 • Має більше варіантів налаштування, що дає змогу вибрати оптимальний режим роботи.

Недоліки:

 • Дорожча, ніж електрична чи водяна рушникосушка.
 • Потребує професійної установки.

Розміри та монтаж

При виборі рушникосушки необхідно враховувати розміри та вимоги до монтажу. Рушникосушки можуть бути підлогові, настінні або вбудовані. Підлогові рушникосушки можуть бути дуже великими, тому необхідно перевірити, чи є в приміщенні достатньо місця для них. Настінні рушникосушки встановлюються на стіні за допомогою спеціальних кріплень, що забезпечує легкість монтажу та демонтажу. Вбудовані рушникосушки монтується в стіну, що дає змогу зберегти місце в приміщенні.

Розміри рушникосушок також варіюються. Для великих сімей варто розглянути рушникосушки з більшою кількістю перекладин, які дозволять підвісити більше рушників. Для менших приміщень варто розглянути компактні рушникосушки, які займають мінімальний простір.

Матеріал, дизайн та кольорові варіанти

Перед тим, як вибрати рушникосушку, варто врахувати матеріали виготовлення, які впливають на їхній зовнішній вигляд, ефективність та тривалість служби. Ось детальніше про деякі з найпоширеніших матеріалів, з яких виготовляються рушникосушки:

 1. Нержавіюча сталь.

Нержавіюча сталь є дуже популярним матеріалом для виготовлення рушникосушок. Його основні переваги - це довговічність та міцність. Він також легко чиститься та не вимагає спеціального догляду. Нержавіюча сталь має дуже сучасний вигляд і може бути використана в будь-якому стилі ванної кімнати. Для додаткового захисту від корозії використовуються спеціальні покриття, наприклад, хром або нікель.

 1. Латунь

Латунь є ще одним популярним матеріалом. Він має дуже естетичний вигляд та може бути використаний в різних стилях ванної кімнати. Латунь має добру теплопровідність, що допомагає рушникосушкам швидко нагріватися та сушити рушники. Однак, на покритті з латуні дуже помітні сліди від води, тому воно вимагає певного догляду.

 1. Мідь

Мідь є дуже привабливим матеріалом для рушникосушок. Її антибактеріальні властивості забезпечують додатковий захист від бактерій та вірусів. Однак, на поверхні можуть утворюватись темні плями під впливом температури.

 1. Хромована сталь

Хромована сталь є дуже популярним матеріалом для рушникосушок. Виглядає стильно та елегантно. Для хромованої сталі характерна довговічність та міцність, а також матеріал не вимагає спеціального догляду.

Дизайн рушникосушок може бути дуже різноманітним. Від класичних до сучасних, від простих до складних форм. Вибір залежить від ваших особистих уподобань та стилю ванної кімнати. Кольорові варіанти рушникосушок також можуть бути різними. Наприклад, рушникосушка чорна є дуже популярною, оскільки вона додає ванній кімнаті сучасного та стильного вигляду.

Ефективність та енергозбереження

При виборі рушникосушки важливо врахувати ефективність та енергозбереження. Деякі рушникосушки мають додаткові функції, такі як автоматичне вимикання, якщо рушникосушка стала занадто гарячою. Це допомагає заощадити електрику та зменшити ризик перегріву.

Бренд Terma є одним з найпопулярніших виробників рушникосушок в Україні. Він пропонує широкий асортимент моделей різних типів та дизайнів, що відповідають вимогам споживачів.

Купити рушникосушку можна у нашому магазині «Лео Кераміка» з доставкою всією Україною: Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінниця.

Висновок

Правильно обрана рушникосушка допоможе зберегти рушники в сухому та чистому стані, а також додасть стильності та затишку в вашу ванну кімнату. При виборі рушникосушки варто врахувати тип, розмір, матеріал, дизайн та ефективність. Рушникосушки можуть бути електричними, водяними або комбінованими, підлоговими, настінними або вбудованими, виконаними з різних матеріалів та в різних дизайнах та кольорах.

facebook